П’ять об’єктів в арабських та європейських регіонах, внесені до Списку світової спадщини ЮНЕСКО

Комітет всесвітньої спадщини вніс п’ять пам’яток культури до списку Світової спадщини ЮНЕСКО під час своєї 44-ї сесії.

Саудівська Аравія

Культурний район Ḥimā, розташований в посушливій гірській місцевості на південному заході Саудівської Аравії, на одному зі стародавніх караванних шляхів на Аравійському півострові. Культурний район Ḥimā містить значну колекцію наскальних зображень, що зображують мисливство, фауну, флору та спосіб життя в культурній спадщині протягом 7000 років.

Австрія / Бельгія / Чехія / Франція / Німеччина / Італія / Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Великі курортні міста Європи

Транснаціональний сайт Великих курортних міст Європи складається з 11 міст, розташованих у семи європейських країнах: Баден-бай-Вень (Австрія); Спа (Бельгія); Франтишкови Лазне (Чехія); Карлові Вари (Чехія); Маріанські Лазні (Чехія); Віші (Франція); Бад-Емс (Німеччина); Баден-Баден (Німеччина); Бад Кіссінген (Німеччина); Монтекатіні-Терме (Італія); та місто Бат (Великобританія).

Всі ці міста розвивались навколо природних джерел мінеральної води. Вони є свідками міжнародної європейської культури спа, що розвивалася з початку 18 століття до 30-х років, та яка призвела до появи великих міжнародних курортів, які вплинули на міську типологію навколо ансамблів курортних будівель, таких як Курхаус та Курсаал, а також бювети, поїлки, колонади та галереї, призначені для використання природних мінеральних водних ресурсів та їх практичного використання для купання та пиття.

Франція, маяк Кордуана

Маяк Кордуана піднімається на мілководному скелястому плато в Атлантичному океані в гирлі лиману Жиронди.

Побудований з блоків, оброблених білим вапняком, на рубежі 16-17 століть, він був розроблений інженером Луї де Фуа і перероблений інженером Жозефом Телером наприкінці 18 століття.

Шедевр морської сигналізації, монументальна вежа Кордуана прикрашена пілястрами, колонками модільйонів та горгульями.

Вежа втілює великі етапи архітектурної та технологічної історії маяків і була побудована з амбіцією продовження традицій знаменитих маяків античності, ілюструючи мистецтво будівництва маяків в період, коли маяки відігравали важливу роль як територіальні маркери та як інструменти безпеки.

Німеччина, Mathildenhöhe Дармштадт

Колонія Дармштадтських художників на Матхільденхьое, найвищому узвишші над містом Дармштадт у західній центральній Німеччині, була заснована в 1897 році Ернстом Людвігом, Великим герцогом Гессенським, як центр нових реформаторських рухів в архітектурі, мистецтві та ремеслах.

Будинки колонії були створені її членами художників як експериментальне раннє модерністське середовище життя та праці. Колонія була розширена під час послідовних міжнародних виставок у 1901, 1904, 1908 та 1914 рр.

Сьогодні вона свідчить про архітектуру раннього модерну, містобудування та ландшафтний дизайн, на все це вплинув рух мистецтв та ремесел та Віденська сецесія.

Італія, фрескові цикли Падуї XIV століття

Місце складається з восьми релігійних та світських будівельних комплексів в історичному огородженому місті Падуя, в якому розміщена добірка фрескових циклів, написаних різними художниками між 1302 і 1397 роками для різних типів покровителів та в будівлях з різними функціями.

Вони включають фресковий цикл каплиці Джотто, який, як вважається, поклав початок революційного розвитку в історії фрескового живопису, а також інші фрескові цикли різних художників, а саме Гуаріенто ді Арпо, Джусто де Менабуо, Альтічієро да Зевіо, Якопо Аванці та Якопо да Верона.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *