Подорож до Чехії: місця, які потрібно оглянути

Умови в’їзду до Чехії

Чеська Республіка розташована в Центральній Європі і розділена на два красивих регіони: земля королів, Богемія і мальовнича Моравія.

Країна багата культурними та історичними пам’ятками, близько 15 об’єктів знаходяться під захистом Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО).

Самий останній з них – Крушногорский гірський район – отримав визнання в 2019 році.

Рекомендуємо такі місця:

Сади та замок у Кромеріжі

49°18′01″ пн. ш. 17°23′35″ сх. д.

Кромеріж стоїть на місці більш раннього броду через річку Мораву, біля підніжжя гірського хребта Хріби, що домінує над центральною частиною Моравії. Сади і замок Кромержижа є винятково завершеним і добре збереженим прикладом європейської барокової княжої резиденції та її садів.


Історичний центр Чеського Крумлова

48°48′ пн. ш. 14°19′ сх. д.

Місто Чеський Крумлов розташоване в Південночеському регіоні Чехії. … Історичний центр Чеського Крумлова – видатний приклад невеликого середньоєвропейського середньовічного містечка, архітектурна спадщина якого залишилася незмінною завдяки своїй мирній еволюції протягом кількох століть.


Історичний центр Праги

50°05′ пн. ш. 14°25′ сх. д.

Побудовані між 11 і 18 століттями, Старе місто, Мале місто і Нове місто говорять про великий архітектурному і культурний вплив, яким це місто користувався з часів середньовіччя. Безліч чудових пам’ятників, таких як Градчани, собор Святого Віта, Карлів міст, а також численні церкви і палаци, побудовані в основному в 14 столітті при імператорі Священної Римської імперії Карла IV.


Історичний центр Тельча

49°11′ пн. ш. 15°28′ сх. д.

Місто було побудоване на початковому фундаменті після руйнівної пожежі в кінці 14 століття. Ряд таунхаусів в стилі ренесанс і бароко збереглися до наших днів, укріплених захисною системою ставків. Готичний замок був перебудований в стилі ренесанс в кінці 16 століття.


Історичне село Голашовиці

48°58′12″ пн. ш. 14°16′26″ сх. д

Голашовиці (чеськ. Holašovice) — зразок традиційного центральноєвропейського села. Розташовані за 15 км на захід від Чеських Будейовиць, в однойменній громаді Південночеського краю. У селі представлені сільські будинки XVIII — XIX століття в стилі, відомому як «південно-чеське народне бароко».


Колона Святої Трійці в Оломоуці

49°35′38″ пн. ш. 17°15′01″ сх. д.

Колона Святої Трійці — бароковий монумент у місті Оломоуць, Чехія, побудований у 1716—1754 роках на честь Святої Трійці. Основним призначенням монументу було прославляння католицької церкви й віри, зокрема, через вдячність за припинення епідемії чуми, яка вразила Моравію (нині східна частина Чехії, в якій лежить басейн річки Морави) між 1714 і 1716 роками.

Колона також стала вираженням місцевого патріотизму, оскільки всі художники й майстри, що працювали над цим пам’ятником, були громадянами Оломоуця, і майже всі зображені святі були певним чином пов’язані з містом Оломоуць.


Єврейський квартал і базиліка Святого Прокопія в Тршебічі

49°13′01″ с. ш. 15°52′25″ в. д.

Ансамбль єврейського кварталу, старого єврейського цвинтаря та базиліки святого Прокопія в Тршебічі нагадують про співіснування єврейської та християнської культур від Середньовіччя до ХХ століття.

Єврейський квартал неперевершено свідчить про різні аспекти життя цієї громади. Базиліка Святого Прокопія, побудована як частина монастиря бенедиктинців на початку 13 століття, є чудовим прикладом впливу західноєвропейської архітектурної спадщини в цьому регіоні.


Кутна Гора: Історичний центр міста з церквою Святої Варвари та собором Божої Матері в Седлеці

49°56′54″ пн. ш. 15°16′05″ сх. д.

Церква святої Варвари (лат. Chrám svaté Barbory) — римо-католицька церква в Чехії, в місті Кутна Гора. Побудований у стилі пізньої готики. Другий за величиною готичний храм країни. Одна з найбільш незвичних будівель такого типу у Центральній Європі. З 1995 року перебуває під захистом ЮНЕСКО.

Національний кінний завод для розведення та дресирування парадних коней – перевізників у Кладрубах над Лабемом

50°03’27.3″N 15°29’11.1″E

Цей об’єкт, розташований в районі Середньої Полаби на піщаній долині річки Ельба, включає поля, обгороджені пасовища, лісові масиви, а також будівлі, спроектовані з метою розведення і дресирування коней Кладрубської важкоупряжної породи, які використовуються в церемоніях при імператорському дворі Габсбургів.

Імператорський кінний завод був заснований в 1579 році, за часів, коли кінь був основним транспортним засобом, важливим атрибутом аристократії, а також грав ключову роль в сільському господарстві і військовій справі. З тих пір завод є одним з провідних установ з розведення коней в Європі.


Парковий комплекс Ледниці-Вальтиці

48°46′33″ пн. ш. 16°46′30″ сх. д.

Парковий комплекс Ледниці-Вальтиці або Культурний ландшафт Ледниці-Вальтиці (чеськ. Lednicko-valtický areál) — природно-культурний комплекс, площею 283,09 км², розташований у Південноморавському краї Чехії поруч з містами Бржецлав та Мікулов. Входить до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО


Літомишльський замок

49°52′25″ пн. ш. 16°18′52″ сх. д.

Літомишльський замок (чеськ. Zámek v Litomyšli) — замок у місті Літомишль (Чехія). Один з найкращих зразків палацової архітектури епохи Ренесансу в Центральній та Східній Європі, визнаний у 1999 році об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО

У своєму нинішньому вигляді замок збудований у 1568—1581 роках за проектом Джованні Батісти Аосталлі (1510—1575) для канцлера Чеського королівства Вратислава II з Пернштейну (1530—1582).

До складу замку увійшла капела Святої Моніки в стилі пізньої готики. За місцевою традицією зовнішні стіни замку розписані в техніці сграфіто.


Костел святого Яна Непомуцького (Зелена гора)

49°34′48″ пн. ш. 15°56′31″ сх. д.

Паломницький костел святого Яна Непомуцького на Зеленій горі (чеськ. Poutni kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře) — культова споруда, католицький костел біля міста Ждяр-над-Сазавою. Входить до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

Збудований у 1720-х роках на Зеленій горі за проєктом Яна Сантіні-Айхела. Освячена на честь Яна Непомуцького.

Будівля у плані має форму п’ятиконечної зірки (зірка — один із атрибутів святого).

Стиль церкви — так звана «барокова готика», що поєднує риси неоготики та бароко.


Вілла Тугендгат

49°12′26″ пн. ш. 16°36′57″ сх. д.

Вілла Тугендгат (чеськ. Vila Tugendhat) — унікальна робота німецького архітектора Людвіга Міс ван дер Рое у чеському місті Брно, один з перших прототипів модерної архітектури в Європі.

Побудована у 1930 році для Фріца Тугендгата та його дружини Грети, вілла незабаром стала іконою модернізму.

2 comments

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *