Spikevax – вакцина COVID-19 схвалена в ЄС для дітей у віці від 12 до 17

Комітет з лікарських засобів для людини (CHMP) рекомендує надати розширення показань для вакцини COVID-19 Spikevax (раніше вакцина COVID-19 Moderna) для включення до застосування для дітей у віці від 12 до 17 років. Вакцина вже дозволена для використання людям віком від 18 років.

Застосування вакцини Spikevax для дітей віком від 12 до 17 років буде таким же, як і у людей віком від 18 років. Її вводять у вигляді двох ін’єкцій у м’язи надпліччя з інтервалом у чотири тижні.

Дослідження показало, що Spikevax дав порівнянну відповідь антитіл у віці від 12 до 17 років, що спостерігалася у молодих людей у ​​віці від 18 до 25 років (як вимірюється рівнем антитіл проти ГРВІ-CoV-2).

Крім того, у жодного з 2163 дітей, які отримували вакцину, не розвинувся COVID-19.

Найпоширеніші побічні ефекти у дітей у віці від 12 до 17 років подібні до таких у людей у ​​віці від 18 років. Вони включають біль та набряк у місці ін’єкції, втома, головний біль, біль у м’язах та суглобах, збільшення лімфатичних вузлів, озноб, нудота, блювота та лихоманка. Ці ефекти, як правило, помірні або помірні та покращуються протягом декількох днів після вакцинації.

Як працює Spikevax

Spikevax працює, готуючи тіло до захисту від COVID-19. Вона містить молекулу, яка називається месенджер-РНК (мРНК), яка містить інструкції щодо виготовлення білка-колоска. Це білок на поверхні вірусу SARS-CoV-2, необхідний вірусу для проникнення в клітини організму.

Коли людині вводять вакцину, деякі її клітини читають інструкції щодо мРНК і тимчасово виробляють спайковий білок. Потім імунна система людини розпізнає цей білок як чужорідний і виробляє антитіла та активує Т-клітини (білі кров’яні клітини), щоб атакувати його.

Якщо пізніше людина контактує з вірусом SARS-CoV-2, її імунна система розпізнає його і буде готова захищати організм від нього.

МРНК від вакцини не залишається в організмі, а розщеплюється незабаром після вакцинації.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *