Переселенці з України мають право на тимчасовий захист у Австрії ще на один рік

Hasmik Ghazaryan Olson

Ірина Гамалій

Переселенці з України, які через війну виїхали до Австрії, мають право проживати у цій країні ще один рік до 4 березня 2024 року.

Сьогодні головний комітет Національної ради Австрії ухвалив відповідну поправку до постанови уряду щодо переміщених осіб.

Постанова була прийнята у березні 2022 року на виконання Директиви ЄС і спочатку надавала дозвіл на проживання громадянам України до 3 березня 2023 року з необхідністю продовження кожні шість місяців.

Поправку до неї було внесено з огляду на те, що у жовтні 2022 року Єврокомісія оголосила, що не пропонуватиме припинення дії директиви, яка передбачала тимчасовий захист для українців до 4 березня 2024 року.

За інформацією міністра внутрішніх страв Австрії Герхарда Карнера, в період з 24 лютого по 31 грудня 2022 року загалом в Австрії було зареєстровано 90 994 вимушених переселенців з України.

Близько 66 тис. з них досі перебувають в Австрії, інші або повернулися додому, або виїхали до інших країн. За оцінками МВС Австрії, близько половини українських переселенців хочуть залишитися назавжди.

Джерело: LB.ua

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *