В Австрії полегшили доступ українських переселенців до ринку праці

Вимушені переселенці з України отримають полегшений доступ до австрійського ринку праці.

Як передає Укрінформ з посиланням на АРА, відповідне рішення було прийнято у четвер Національною радою Австрії.

“У майбутньому власники картки переміщеної особи зможуть без дозволу влаштовуватися на будь-яку роботу в Австрії“, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що, зокрема, більше не буде необхідною попередня перевірка заробітної плати та умов праці, що вимагається наразі у випадку українських переселенців.

Крім того, парламент полегшив у двох сферах доступ до так званої червоно-біло-червоної карти, яка по-суті надає робочу візу.

Так, регулярні сезонні мігранти в майбутньому для її отримання повинні будуть підтвердити знання німецької мови на рівні А1, а не А2.

Крім того, для кваліфікованих працівників дефіцитних професій і засновників стартапів знання французької, іспанської та боснійсько-хорватсько-сербської мов на рівні B1 також буде враховуватися в каталозі з п’ятьма балами.

За таке рішення проголосували депутати Австрійської народної партії та “Зелених”, які входять до урядової коаліції, а також опозиційна ліберальна партія NEOS.

Дві інші опозиційні партії – Соціал-демократична партія Австрії та крайнє права (і проросійська) Австрійська партія свободи – не голосували за зміни.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *