З 9 серпня Фінляндія відкриє свої кордони для українців.

З наступного понеділка будуть скасовані обмеження на в’їзд до Фінляндії для тих, хто прибуває з України регулярними рейсами. Наразі український перевізник SkyUp літає між Києвом та Гельсінкі двічі на тиждень – щосереди та суботи.

Режим в’їзду для громадян України

Усім громадянам України (без виключень), які приїдуть до Фінляндії прямим рейсом з України, або транзитом через країни, що також включені до «зеленого переліку» Фінляндії, буде дозволено в’їхати на територію країни. Однак, надалі залишаються чинними вимоги щодо карантинних обмежень:

Усі особи, які прибувають з будь-яких третіх країн (у т.ч. з України) та які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19, звільняються від обов’язкового тестування та проходження карантину за умови, що від дати отримання другої дози вакцини covid-19 пройшло 14 днів. Фінляндією визнаються наступні вакцини:

Comirnaty (Pfizer-BionTech)

COVID-19 Vaccine Spikevax (попередня назва Moderna)

Vaxzevria (попередня назва COVID-19 Vaccine AstraZeneca)

COVID-19 Vaccine Janssen (Johnson&Johnson)

BIBP/Sinopharm

COVISHIELD

CoronaVac

Громадяни України, що не мають підтвердження повного курсу вакцинації під час перетину державного кордону Фінляндії, мають надати один із таких документів:

Сертифікат, що підтверджує отримання першої дози вакцини, що визнається Фінляндією. При цьому обов’язковим є проходження ПЛР-тесту через 72 годин після прибуття до Фінляндії.

Сертифікат, що підтверджує негативний результат ПЛР-тесту, зроблений в Україні не пізніше ніж за 72 години до перетину кордону. При цьому обов’язковим є проходження ПЛР-тесту через 72 годин після прибуття до Фінляндії.

Без наявності зазначених вище документів або за наявності підтвердження про те, що особа перехворіла на Covid-19, громадяни України будуть направлені на проходження ПЛР-тесту на прикордонному пункті контролі. При цьому обов’язковим є проходження ПЛР-тесту через 72 годин після прибуття до Фінляндії.

Проходження двох ПЛР-тестів після приїзду до Фінляндії є безкоштовним для усіх подорожуючих. Запис на проходження ПЛР-тесту можливий через сайт https://www.finentry.fi/en.

Відповідні інструкції щодо змісту та формату сертифікату вакцинації та сертифікату негативного ПЛР-тесту опубліковані на вебсторінці Інституту охорони здоров’я Фінляндії https://bit.ly/2UmycfG.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *