Україна туристична: Вільний в’їзд з України до ЄС

Без довідки про вакцінацію

Три держави-сусідки, Албанія, Чорногорія та Північна Македонія, не вимагають від туристів навіть тестів. Всі ці держави мають безвіз для українців (як, власне, і решта континентальної Європи), тож достатньо буде просто мати із собою закордонний паспорт.

Ще чотири держави цього регіону – Болгарія, Хорватія, Боснія і Герцеговина та шенгенська Греція – також давно відкрилися для наших туристів. Усі вони мають однакові правила в’їзду: або негативний тест (ПЛР або дешевий та швидкий тест на антиген; для дітей до 12 років тестування не потрібне), або підтвердження одужання від COVID-19 за останні шість місяців.

Королівство Нідерланди відкриває з 22 липня в’їзд в країну для громадян України для будь-яких подорожей без обмежень і без сертифікатів COVID-вакцинації відповідно до рекомендацій Ради ЄС.

Свідоцтво про вакцинацію або свіжий негативний тест на коронавірус

Франція і Швеція. Немає обмежень для в’їзду, якщо громадянин України вакцинований однією із вакцин, визнаних Європейським агентством лікарських засобів (EMA) і дозволених для використання на території Франції і Швеції.

При собі потрібно мати свідоцтво про вакцинацію або свіжий негативний тест на коронавірус.

У разі якщо громадянин України, віком від 12 років, не пройшов вакцинацію, він може в’їхати до Франції при наявності ПЛР-тесту, зробленого не раніше, ніж за 72 години до в’їзду, або тесту на антитіла, зробленого не раніше, ніж за 24 години до в’їзду.

Вакцини Pfizer/Comirnaty, Moderna, AstraZeneca/Vaxzevria/Covishield і Janssen/Johnson & Johnson. Вакцинація вважається повною, якщо минуло 28 днів з часу вакцинації вакциною Janssen і 7 днів з часу другої дози у разі вакцинації вакцинами Pfizer, Moderna, AstraZeeca/Vaxzevria/Covishield.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *