Данці, самий питущий народ в Європі

“По всій Європі молодь веселиться так, як ніби ніякої пандемії немає – особливо данці. Цей народ майже демонстративно захищає свою культуру розпиття алкогольних напоїв”, – пише швейцарське видання Tages-Anzeiger.

“У Данії майже всі громадські заходи організовуються навколо алкоголю. Спільне розпивання алкоголю – невід’ємна частина” хюгге “, данського затишку. (…)” У нас, датчан, сумна репутація самого п’яного народу в Європі “, – писав пастор Вільгельм Бек в наприкінці XIX століття. Бек називав пияцтво “великим національним злом” (…) “, – йдеться в статті.

“Як мінімум такий же давній є впевненість датчан в тому, що випивка є невід’ємною частиною культури і самобутності їхньої країни. Датську історію можна розповісти і в контексті алкоголю: вона починається з питущих вікінгів, триває відром пива, з яким була похована дівчина бронзового століття з Егтведа, і навіть не закінчується великим королем Крістіаном IV, якого часто доводилося виносити п’яним з його свят в замку Розенборг “.

“Той факт, що багато данців вважають себе майстрами в мистецтві контрольованого пиття, пов’язаний з геніальною маркетинговим прийомом. У той час, коли робітники класи позбавлялися від туги і бід індустріалізації з допомогою високопроцентного шнапсу, пивовар Й.К. Якобсен вирішив врятувати датський народ від шнапсу за допомогою свого пива низового бродіння Carlsberg. Незабаром пивоварна компанія Carlsberg стала називати вживання пива древньої датської традицією і способом лікування від алкоголізму “, – розповідає видання.

“У Данії сьогодні, до речі, найбільше п’ють не робочі і прості люди. Згідно з дослідженнями, найчастіше проблеми з вживанням алкоголю зустрічаються серед освічених верств населення, людей з вищою освітою – і їх дітей: датська молодь долучається до алкоголю в ранньому віці. В період з 2014 по 2019 рік число 15-літніх датчан, госпіталізованих через отруєння алкоголем, збільшилася майже вдвічі “, – вказує видання.

“У Данії абсолютно офіційно дозволено пити в середній школі, в яку діти переходять після 9-го або 10-го класу. У більшості шкіл є бар або кафе – і ліцензія на продаж алкоголю: пива, вина, алкогольних коктейлів для численних шкільних вечірок 16 -19-річних підлітків. Аргумент захисників цієї практики шкільного пияцтва полягає в тому, що так, по крайней мере, учні перебувають під контролем “.

“Цей аргумент підтримують не всі.” З початкової і з неповної середньої школи молоді люди потрапляють в алкогольну середу, коли переходять в старші класи, – каже Кріс Ліккегаард, який протягом декількох років курирував в організації Alcohol & Samfund ( “Алкоголь і суспільство” ) кампанії в підтримку більш розумного підходу до алкоголю. – Тобто за літні канікули ти перетворюєшся в любителя випити “.

“Крім того, алкоголь легко дістати і поза школою. Кожному 16-річному підлітку дозволяється купувати пиво і вино, міцні напої можна купити з 18 років.” Але шанс, що хтось буде перевіряти, що тобі більше 16 років, практично дорівнює нулю “, – говорить Ліккегаард. Організація Alcohol & Samfund вже давно бореться за введення мінімального віку 18 років для покупки алкоголю і заборона на алкоголь в школах.” Але алкоголь в Данії настільки інституціоналізоване, що, на жаль, політично це зробити неможливо. Політики дуже цього бояться “, – передає Tages-Anzeiger.

Джерело: Tages-Anzeiger

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *