Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича – відомий центр освіти, науки й духовності буковинського краю.

Инна Логущенко
Инна Логущенко

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича – відомий центр освіти, науки й духовності буковинського краю. Давно мріяла сюди потрапити і ось мрія здійснилася.

Університет складається з комплексу величних і дуже незвичайних за своєю монументальністю споруд. Корпуси побудовані у стилі візантійської та романської архітектури ще наприкінці 19 століття.

Майже в первісному стані все збереглося до наших часів. Лише в декількох місцях перекривали дах, ліквідовуючи наслідки пожежі воєнних років.

Цікаво, але перебуваючи у цих стінах, я не відчула звичного мені студентського духу. Можливо, це тому, що влітку немає навчання і в коридорах освітнього велетня було практично порожньо.

Або ще й тому, що стрічалися нам переважно студенти теологічного напрямку (зовсім не наш контингент 😊)).

Їх прекрасні голоси ми чули у Семінарській церкві – фактичній університетській лабораторії, де на практиці відточуються навички церковної справи.

Студенти нашого інституту нам також інколи співають😊))), але трохи інших пісень 😊))))), тож було трохи незвично 😊))

Дуже вразили зали університету: блакитна, мармурова та, особливо, червона. У червоній залі проводиться Вчена рада університету, а у проміжках між засіданнями туди пропускають туристів, щоб і вони мали змогу, дивлячись у венеціанські дзеркала, загадати найпотаємніші бажання.

Кажуть, що ті бажання точно збуваються, тому треба діяти дуже обережно, інакше можна втрапити в несподівану халепу 😊))))

Жінки через те дзеркало стають вродливішими, а чоловікам прощаються усі гріхи.

Зразу за центральним корпусом знаходиться прекрасного виду ботанічний сад.

Для догляду за ним в університеті працює цілий штат працівників і, вочевидь, кошти на розвиток саду не шкодують.

Подорож до Чехії: місця, які потрібно оглянути

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *