
М. витяг з кишені купюру у п’ятсот гривень, странно склав її, претворивши на невеликий клаптик паперу, нахилився і засунув цей клаптик в лівий носок… “На таксі, – подумав М.
Насувався міжнародний день митника. В цей день зазвичай відбувався потужний корпоратив. Відмова від корпоративу не допускалась. “Той самий селектор тільки з тарілками”, – так дружина М. характеризувала це професійне свято.
Готуючись до корпоративу М. виклав з кишень всі документи і гроші, зняв наручний годинник і залишив вдома папку з документами. Такі перестороги були виправдані. Літри алкоголю на корпоративах впливали на учасників дивовижним образом. Наприклад, апофеозом минулого корпоративу були дві події за участю обох лідерів чорних і білих митників.
Перша, – на завершальному моменті корпоративу лідер чорних митників капітан Ахавенко вийшов на ганок центрального офісу і і пробуючи запалити цигарку, натомість уперто намагався запалити вузький пластмасовий чоловічий гребінець. І таки запалив! Так він і стояв задумливо вдивляючись в темну далечінь, час від часу всмоктуючи літнє повітря, неначе насолоджуючись доброю сигарою, і не звертав уваги на палаючу пластмасу, що диміла і капала з гребінця йому під ноги.
Друга, – лідер білих митників Василь-половина допився до такого стану, шо втратив здатність орієнтуватись у просторі, забрів на дитячий майданчик і зумів таки всунутися в дитячу хатинку, – там і заснув. Всі намагання розшукати його були марними.
Звідси є легка можливість зрозуміти різницю між відключкою і відрубом. Відключка має місце у тому випадку, коли особа в стані алкогольного сп’яніння здійснює певні дії, але не усвідомлює їх значення і, головне, не пам’ятає скоєне. У випадку відрубу джентльмен просто падає додолу, як повалене дерево, і, залишається непорушним до моменту пробудження.
Підійшовши до вихідних дверей М. звичним рухом підстав спину дружині для накладення нею прощального хреста. “Які новини, – запитав М. Позбувшись телевізора М. дізнавався новини виключно з інтернету.
Є три головні новини сьогодні, – речитатив почала дружина. Перша, – СБУ та ДБР проводять обшуки по всій вертикалі митниці. Друга, – я готуюсь до конференції на тему: “Жіноче лідерство в академічній науці”. Третя, молода дружина Віктора Павліка показала фігуру в короткій піжамі.
Господи! – приречено сказав М. – Когнітивний дисонанс настійливо стукає у скроню.
Вже відчинивши двері М. повернувся і сказав дружині: “Ти знаешь, я нічого не маю проти гендеру, який велетенською хвилею котиться по всій земній кулі. Очевидно, це кармічна помста за тисячолітні чоловічі панування. Але, коли гендер перетворюється на звичайний “бабізм”… Ти знаешь, що у стародавньому Римі жінки не мали права вживати алкоголь?
З цими словами М. посміхнувся до дружини і зачинив двері. Вони обоє не знали, що зможуть знову побачитись лише через рік.
Виходячи з під’їзду М. якось недолугу перечепився і намагаючись втримати рівновагу пробіг метрів десять. Звичайно йому було досить пройти кілька кроків аби відновити рівновагу. Проте цього разу ледве не падаючи він на відстані приблизно десяти метрів був змушений здійснювати чудернацькі кульбіти аби не впасти. “Старий пердун” – сказав собі під ніс М., поспішаючи до офісу, мрійливо втішаючи себе думкою, що звичайно він ніякий не старий, а ще ого-го..
Так прозаїчно і буденно М. вдалося виконати першу умову для набуття здатності вільного польоту. У фахівців ця умова отримала назву “pas de deux першого злету” або beta-flight.
В цей самий час у величезній сліпочо-білій кімнаті на відстані декількох тисяч кілометрів від селища Шуяни знаходились два чоловіки. Власно кажучи це була не зовсім кімната і навіть не зовсім приміщення. Щось таке без видимих обмежень у просторі.
Незважаючи на галактичний вигляд цього місця обстановка там була досить звичайна, навіть спартанська. Стояв стіл, дуже схожий на стіл із першого офісу компанії Амазон. На столі стояв велетенський екран або щось, що було набагато більше за звичайний екран. Така собі напів-сфера з якимось мерехтливими цяточками.
Один з чоловіків, дуже схожий на шоумена та актора Юрія Горбунова раптом схопився з місця і заволав до свого колеги: “Ти бачив! Ти бачив це?! Це була beta!!! Я тобі кажу!
Другий чоловік, старший за віком і схожий на актора Олексія Горбунова відповів: “Та де там! Не з нашим щастям. Сам подумай. Коли іде справжня beta її одразу одним місцем відчуваєш”.
“Крім того, подивись звідки іде сигнал. Це прикордонне селище Шуян, не плутай з тими французькими Шуанами, благаю тебе. Звідки в цьому глухому місці візьметься kulish – харчування для пілота. Ти знаешь цей рецепт секретний і практично нікому не відомий. А без kulish ніяка beta неможлива”.
Поки чоловік схожий на актора Олексія Горбунова промовляє ці слова варто уявити, як прабабуся пригощає М. дивним печивом і на питання М. звідки рецепт, відповідає: Так, від старих індійських друзів… і виходить з кухні. Старих індійських друзів? – вголос здивовано перепитує сам себе М.
Далі буде… а можливо і ні.
Якщо буде, то буде починатись словами””Ви дійсно гадаєте, що така річ, яка має назву “Бабин Смик”, може існувати насправді? – Я не гадаю, а знаю це напевно. Мій дід бачив це на власні очі.” – із розмови двох молодих корпоративних юристів у київському UNA casual cafe.
Мистецтво вільного польоту або стислий нарис справжньої історії аеронавтики (IX)
Мистецтво вільного польоту або стислий нарис справжньої історії аеронавтики (VII)
2 comments