Мистецтво вільного польоту або стислий нарис справжньої історії аеронавтики (IV)

Карти з любовної колоди тасуються на небесах або як сказав один чоловік, народжений в Києві «…питання крові – найскладніші питання у світі! І якби розпитати деяких прабабусь і особливо тих з них, що користувалися репутацією сумирних, найдивовижніші таємниці відкрилися б…».

Тут треба сказати, що прабабуся М. була ще жива і проживала тут же в Шуяні, у власному будинку. Скільки їй було років насправді ніхто не знав. Можна було припустити, що їй за шістдесят, але виглядала вона і рухалась як значно молодша жінка. Разом з тим, тільки на пам’яті М. вона була одружена мінімум три рази і ще три рази губила і поновлювала паспорт.

Прабабуся випікала чудове смачне незвичної форми печиво проте дуже скупо ним пригощала. На столі це печиво ніколи не стояло. Деякі близькі родичі  і гадки про нього не мали. На відміну від них М. ласував печивом мало не кожного дня, довго ще відчуваючи його ароматний післясмак.

Примітно, що за раз йому дозволялося з’їсти не більше трьох шматочків печива, хоча досить часто він дуже наполегливо просив добавки. Прабабуся завжди відмовляла і при цьому весело приказувала-приспівувала якусь дитячу лічилку: “Нікуди воно не щезає, воно просто так літає. Нізвідки воно береться, невідомо куди летить”.

Далі буде… а можливо й ні.

Якщо буде, то буде починатися словами “Артикули Генріха Валуа…”

Мистецтво вільного польоту або стислий нарис справжньої історії аеронавтики (V)

Мистецтво вільного польоту або стислий нарис справжньої історії аеронавтики (III)