
Звісно, скромний митник М. був далекий від слави свого колеги, автора Мобі Діка, проте у шуянскому масштабі сприймався фігурою досить відомою, хоча і трохи чудернацькою.
Наприклад, ватажок чорних митників капітан Ахавенко називав М. не інакше як «той виродок».
Це трохи нагадувало вираз Шерлока Холмса стосовно Ірен Адлер, але зі знаком мінус.
Ватажок білих митників, місцевий інтелектуал на прізвисько Василь-половина, кожен раз, коли бачив М. задумливо промовляв (чи то до себе чи то колеги): «От неясно мені, що тут за perdit monocle! Або велика хитрість, або велика підлота?!».
Та що там казати, навіть рідна дружина, яка до речі мала дуже тверду вдачу і іноді за миттям посуду могла і матюкнутись, вважала М. тюхтієм і проводжаючи скромного митника щоранку на роботу, благала його: «Ти хоч нікому не розповідай про те, що ти не береш хабарів, тоді тобі може і дадуть».
Проте М. не дуже звертав увагу на прояви такого зневажливого ставлення до себе (або робив вигляд що не дуже звертає увагу).
Кожен ранок, йдучи на роботу (“дембельською” ходою за виразом Василя-половини) М. відчував себе пружним і спритним немов Джеймс Бонд.
Єдиним дисонансом були дві обставини. Перша це досить пересічний незнайомий огрядний дядько (така собі суміш із Чічікова, Швейка і містера Піквіка), що рухався поруч з М. у кожній скляній вітрині повз яку М. проходив.
Друга обставина це якась незрозуміла швидкість шуянських пішоходів. Пружна і швидка хода М. (з точки зору самого М.) призводила до певного парадоксу – з незрозумілих причин його обганяли не тільки аборигени спортивної статури, але і жінки і навіть дівчати підлітки.
Йдучи своєю звичною дембельскою ходою на роботу 18 січня М. і гадки не мав, що він невпинно просувається до свого легендарного «чудового сходження», яке його найбільш екзальтовані послідовники з часом будуть називати «чудовим здійманням».
Далі буде… а можливо і ні.
Якщо буде, то це буде флешбек, який буде починатися словами «Карти з любовної колоди тасуються на небесах».
Мистецтво вільного польоту або стислий нарис справжньої історії аеронавтики (IV)
МИСТЕЦТВО ВІЛЬНОГО ПОЛЬОТУ АБО СТИСЛИЙ НАРИС СПРАВЖНЬОЇ ІСТОРІЇ АЕРОНАВТИКИ (II)
2 comments